Kohvikuteõhtu

Aibofolke ehk kohvikuteõhtu Noarootsi poolsaare moodi

Kuna kohvikutepäevad olid mitmel pool Eestis juba suurt populaarsust kogunud, kuid meil veel enda oma ei olnud, otsustasid hakkajad Noarootsi naised, eesotsas Helja Jõgismaniga, et ka meie poolsaare talud võiksid oma väravad avada ja külalisi isetehtud roogadega kostitada.
Inspiratsiooni ja nõu käidi saamas Lihula kohvikutepäeva korraldajalt Kristina Kukkelt ning sobiliku nime, Aibofolke ehk rannarahvas, pakkus välja Rannarootsi muuseumi direktor Ülo Kalm. Kuigi ürituse korraldamiseks oli aega jäänud veel napilt kolm kuud, sai meie esimene kohvikuteõhtu üle ootuste hästi peetud, lausa nii hästi, et see ei saanud jääda ühekordseks ettevõtmiseks– ja nii me olemegi kahel viimasel suvel Noarootsi poolsaarele hulgaliselt kohvikusõpru meelitanud ja neile rannarahva toite ja eluolu tutvustanud.
Mõlemal korral on külastajaid oodanud üle kümne kodukohviku ja taluväravad on olnud avatud nii Paslepas, Sutlepas, Aulepas, Haras, Österbys, Pürksis kui ka Einbis.

Pakutud on tõelise maakodu mekiga kohalikke hõrgutisi ja menüüdes on olnud esindatud nostalgiahõngulised küpsetised, kalaroad, grill-lihad, taimetoidud, esinduslik magusavalik ja rikkalik koogilett. On olnud võimalik nautida isetehtud jäätist, tervislikke kohalikust toorainest suupisteid, suppe ja lambaliha.
Huvilisi on jagunud juba enne kohvikute avamist kuni hiliste õhtutundideni. Külastajaid on olnud pea igast Eesti nurgast ja ka naaberriikidest, kuid tulijaid on olnud kaugemaltki– nt Singapurist, Nigeeriast ja Kolumbiast. Kiidusõnu on jagunud nii maitsvatele roogadele, soojale vastuvõtule kui ka üldisele atmosfäärile.
Kohtumiseni Noarootsis!

Fotol Måla maalikohvik
Close Bitnami banner
Bitnami